Erfgoeddag in Wommelgem - 27 april

Gepubliceerd op maandag 31 maart 2025 9.30 u.
Erfgoeddag 2025 daagt je uit en zet sport, spel en beweging dit jaar centraal . Hoe speelden mensen vroeger, wat betekende competitie en plezier, en hoe verbinden deze tradities ons vandaag? We nodigen je uit om te ontdekken hoe ons erfgoed bruist van verhalen, tradities én spelplezier.

Vier unieke erfgoedlocaties

Dit jaar openen we op 27 april (13 - 17 u.) de deuren van enkele unieke erfgoedlocaties in Wommelgem. Na het succes van onze wandel- en fietsroute langs de verborgen parels van onze gemeente, krijg je nu de kans om enkele van deze plekken van dichtbij te beleven. Stap binnen in de geschiedenis en laat je verrassen door de verhalen die hier tot leven komen. Neem deel aan oude volksspelen zoals zaklopen, sjoelbakken of kegelen en ontdek hoe mensen vroeger plezier maakten.

1. Fort 2 (*)

Adres: Fort II straat

De Fortgidsen nemen je mee op wandeling:

  • Een "kanonnierswandeling": een familiewandeling op kindermaat, waarbij je langs de wal wandelt en deelneemt aan behendigheidsspelen. Het subthema van deze wandeling is het afschieten van een kanon.
  • Een wandeling voor volwassenen langs het traject van de vroegere hindernissenpiste en het voormalig buitenzwembad aan de lage batterijen.

De wandelingen duren ongeveer een klein uur en starten om 13 u., 14 u., 15 u. en 16 u. Daarnaast is de fortkroeg geopend, inclusief een gezellig overdekt buitenterras.

2. Hofke Moons

Adres: Jan Moonsstraat 25

(enkel de tuin is toegankelijk)

3. De Stenen Molen 

Adres: Sportstraat 2

4. Burchthoeve ’t Withof (*)

Adres: Oelegemsesteenweg 12

* Op deze locaties zijn ook drankjes verkrijgbaar (mits betaling) en is sanitair beschikbaar.
 
Mis deze kans niet om geschiedenis op een speelse manier te beleven. Zet zondag 27 april in je agenda en kom langs!
 
Meer info: vrijetijd@wommelgem.be | 03-355 50 50 | www.erfgoeddagkempen.be